تبلیغات
My PS Vita World - دانلود بازی Uncharted Golden Abyss برای PS Vita

بین مطالب وب سایت جستجو کنید

"Welcome to the world of "PS Vita & PSP

     
سینا اسماعیلی
01:27 ب.ظ
پنجشنبه 8 مرداد 1394

عرضه یک عنوان از سری Uncharted (که قطعا نیازی به معرفی ندارد) در همان روز اول به همراه کنسول، نوید آینده‌ای سرشار از بازی‌های فوق‌العاده برای آن کنسول می‌دهد. در واقع Uncharted: Golden Abyss را می‌توان شروع طوفانی برای PS Vita نامید...

برای نمایش ادامه مطلب به "ادامه مطلب" رجوع کنید...!
 عنوانی که خواه یا ناخواه با هم‌نام‌هایش بر روی کنسول خانگی PS3 مقایسه خواهد شد. در همین راستا باید گفت گرچه Golden Abyss در سطح کیفی خارق‌العاده برادران بزرگترش نیست اما به عنوان تجربه‌ای متفاوت بر روی کنسولی متفاوت، بازی خوبی از آب در‌آمده و استودیو Sony Bend در انتقال این سری از کنسول‌های خانگی به کنسول دستی نسبتا موفق بوده.


عناوین کنسولی Uncharted در کنار گرافیک بی‌نظیر و صحنه‌های سینمایی، به خاطر پرداخت قوی شخصیت‌ها و داستان نیز تحسین می‌شوند، این مورد برای Golden Abyss کمی متفاوت است. بازی از جایی شروع می‌شود که نیتان دریک به همراه شخصی به نام دانته که ظاهرا از دوستان اوست به دنبال ردی از بناهای تاریخی و احتمالا گنجینه‌ای وارد منطقه‌ای جنگلی در آمریکایی جنوبی می‌شوند و در ادامه با دختری به نام Chase آشنا می‌شود که قصد دارد در پیدا کردن راز این بناهای تاریخی با نیتان شریک شود و دانته را دور بزند. بازی به یک شخصیت بد هم نیاز دارد، اینجاست که یک سرهنگ ترد شده که به صورت نخ نمایی شبیه رهبران انقلاب‌های آمریکای جنوبی است، وارد ماجرا می‌شود. 
 چنین داستانی را قبلا جایی نشنیده‌ایم؟ درسته، داستان و شخصیت‌های Golden Abyss فوق‌العاده شبیه به Uncharted 2 است! یک رفیق قدیمی که تو زرد از آب درمیاد، یک شخصیت مونث که می‌خواهد رفیق قدیمی را دست به سر کند و یک شصیت منفی که اتفاقا نظامی هم هست! همه و همه یادآور اتفاقات Uncharted 2 هستند. نکنه مسلم این است که تیم سازنده یا توان خلق یک داستان جدید را نداشته یا به خودش زحمت زیادی نداده. البته یک نکته مثبت هم در داستان وجود دارد، اینکه تا لحظات آخر شما متوجه رازی که به دنبالش هستید نمی‌شوید که همین کمی المان سوپرایز به بازی اضافه می‌کند. البته با این وجود داستان Golden Abyss به هیچ وجه بد نیست و کشش لازم برای جلوبردن بازی را دارد. در بین شخصیت‌های جدید نیز، Chase به خوبی پرداخته شده و بازیکن می‌تواند ارتباط خوبی با آن برقرار کند، البته در این میان از شوخ طبعی نیتان دریک نیز به شدت کاسته شده!


در عین حال اگر صحبتی از گیم‌پلی شود، Uncharted: GA می‌تواند سرش را بالا بگیرد چرا که این نسخه بشترین تمرکز را در این زمینه دارد و به شایستگی یک تجربه هماهنگ با قابلیت‌های PS Vita ارائه می‌دهد. استفاده از صفحه لمسی برای برداشتن گنج‌ها و سلاح‌ها، در بخش پلتفرمینگ، نمایان ساختن نقش و نگارها و همینطور استفاده از حسگر حرکتی برای نشانه گیری و عکس برداری درون بازی نمونه‌هایی از موارد لذت بخش گیم‌پلی هستند، اکثرا استفاده از این امکانات در بازی اختیاری است به این معنی که راه‌های دیگری نیز برای انجام این اعمال در بازی وجود دارد، برای مثال می‌توانید بدون استفاده از صفحه لمسی، بویسله دکمه ضربدر و آنالوگ از در و دیوار بالا بروید. البته در معدود مواردی نیز به اجبار باید از صفحه لمسی استفاده کنید، Boss Fightهای بازی یکی از این موارد هستند. اینBoss Fightها در واقع یک سری QTE هستند که باید با ترکیبات درست روی صفحه لمسی، آنها را پیش ببرید، در این مواقع حتی یکبار اشتباه کردن نیز ممکن است سر نیتان دریک را به باد بدهد و مجبور شوید بازی را دوباره از چک پوینت شروع کنید. این مورد بیشتر آزار دهنده است تا لذت بخش، به همین دلیل معتقدم که Boss Fight های بازی یکی از نقاط ضعف آن محسوب می‌شود، کما اینکه سازنده می‌توانست خیلی بهتر از پتانسیل این مبارزات استفاده کند.همان‌طور که اشاره کردم با استفاده از صفحه لمسی می‌توانید گنجینه‌های درون بازی را جمع‌آوری کنید، در واقع collectible های بیشماری در بازی وجود دارند که فقط به گنجینه ختم نمی‌شوند و با جمع‌آوری آنها می‌توانید جواب معماها و رازهای مختلف بازی را کشف کنید، بدین ترتیب collectibleها یکی از بخش‌های اساسی گیم‌پلی بازی به شما می‌روند طوری که حس ماجراجویی بازی افزایش داده‌اند و دیگر فقط جنبه تکمیل کلکسیون و تروفی ندارند. همین مورد نقطه تمایز گیم‌پلی Uncharted: GA با دیگر عناوین سری است. بنابراین اگر از آن دسته بازیکن‌هایی هستید که به دنبال هر سوراخ موشی در بازی می‌گردید، collectibleهای GA شما را بسیار سرگرم می‌کنند.
در Uncharted: Golden Abyss دیگر خبری از صحنه‌های سینمایی و حیرت آور نیست و همان‌طور که اشاره کردم بازی بیشتر برروی گیم‌پلی تمرکز دارد. بخش اصلی بازی به 4 بخش یا منطقه تقسیم می‌شود که البته هر 4 بخش در آمریکای جنوبی قرار دارند، اما از لحاظ طراحی محیط کمی تفاوت دارند. برای مثال در بخش اول بیشتر شاهد مراحل بسته و صنعتی، و در مجموع طراحی ضعیف‌تری هستیم اما به مرور در 3 بخش بعدی مراحل و طراحی موقعیت‌های بهتری را شاهد هستیم. البته شاید سیستم نشانه‌گیری بازی نیز یکی از همین دلایل باشد که تجربه خوبی از بخش اول بازی به جا نمی‌گذارد چراکه سیستم نشانه‌گیری در ابتدا کمی سخت و ناکارآمد به نظر می‌رسد و مدتی زمانی می‌برد تا بتوانید در کنار آنالوگ‌ها به خوبی از سیستم Into Aim نیز استفاده کنید. این سیستم در واقع همان استفاده از حسگر حرکتی برای نشانه گیری است که اگر به آن عادت کنید خیلی به کار می‌آید. 
مبارزات تن به تن نیز همچنان در بازی وجود دارند که البته به دلیل استفاده اجباری از سیستم تاچ همانند Boss Fightها، یک اشتباه کوچک باعث مرگ می‌شود، به عقیده من بهتر بود در اینجا تیم سازنده از دکمه‌ها به جای صفحه لمسی استفاده می‌کرد چراکه همین امر باعث می‌شود خیلی از بازیکنان به دلیل ریسک بالا اصلا وارد درگیری‌های تن به تن نشوند. با تمام این‌ها، گیم‌پلی در Golden Abyss با توجه به اینکه حس یک ماجراجویی بی نظیر را به بازیکن انتقال می‌دهد تحسین برانگیز است.
از لحاظ گرافیکی Golden Abyss را می‌توان یکی از زیباترین یا حتی زیباترین بازی PS Vita تاکنون دانست، با توجه به اینکه در حال حاضر روزهای اولیه عرضه PS Vita را می‌گذرانیم، گرافیک بازی برروی صفحه نمایش عالی این کنسول، بسیار چشم نواز است. البته مشخصاً PS Vita توانایی ارائه جزییات گرافیکی بیشتری دارد، امری که قطعا در بازی‌های آینده شاهدش خواهیم بود. نورپردازی پویا و بافت‌های پرجزییات از نکات بصری قابل توجه GA هستند، ضمن اینکه طبق سنت بازی‌های Uncharted از طراحی هنری بسیار خوبی نیز بهره می‌برند. در همین حال در بازی به هیچ وجه AA وجود ندارد که کمی ناامید کننده است، البته به دلیل تراکم زیاد پیکسل در صفحه نمایش PS Vita نبود AA در سطح بازی های کنسولی به چشم نمی آید. موسیقی GA نیز که نیازی به تعریف ندارد، 
مثل همیشه با ورود به منوی اصلی قطعه زیبای Nate Theme پخش می‌شود که ناخود آگاه من را مجبور می‌کند که برای چند لحظه صبر کنم و فقط به این قطعه گوش کنم. در داخل بازی نیز قطعاتی زیبا مناسب با موقعیت‌ها پخش می‌شود که کار را دوچندان زیباتر می‌کند. در نهایت باید گفت Uncharted: Golden Abyss به هیچ وجه مانند عناوین ساخت استودیو ND بی نقص نیست، اما بی شک در بین بازی‌های متعدد لانچ PS Vita یکی از بهترین‌هاست. بازی که با استفاده خوب از قدرت و امکانات سخت افزاری این کنسول دستی تجربه یک ادونچر با جلوه‌های بصری بسیار خوب را ارائه می‌دهد. به این امید که در ادامه نیز بازی‌های این چنینی و حتی بهتر برروی کنسول دستی PS Vita شاهد باشیم.

[]

حجم : 3/30 GB:: مرتبط با: دانلود بازی های PS Vita ,
:: برچسب‌ها: دانلود بازی برای PS Vita , دانلود بازی ted Golden Abyss برای PS Vita , دانلود رایگان بازی برای PS Vita , بازی Uncharted Golden Abyss برای PS Vita , Uncharted Golden Abyss Free Download , دانلود بازی برای پی اس پی جدید , دانلود بازی برای psv ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید. توجه کنید پاسخ نظرات، پس از تایید، در همین صفحه و در زیر نظر شما به نمایش گذاشته خواهد شد. اگر مایلید که پاسخ به ایمیل شما ارسال شود حتما این را در متن نظر خود ذکر کنید. همچنین اگر می خواهید به دیدگاه شما پاسخ داده شود، از علامت زدن گزینه "ارسال نظر خصوصی" پرهیز کنید.
Saeed پنجشنبه 8 تیر 1396 02:15 ق.ظ
سلام میشه بازی SKYRIM رو که برای PSVITA ساخته شده برای دانلود بزارین خیلی دنبالش میگردم خواهشن بزارین تو سایتتون
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
بازی های این کنسول به صورت کپی برای دانلود قرار داده نمیشه.
LP یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 03:26 ق.ظ
آقا سلام ورژن کپی خور 3'65 ویتا میاد بنظرتون. پی اس من دست مسر عمم بود آپدیتش کرده بود.
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
خیر نباید آپدیت میشد
دوشنبه 21 فروردین 1396 09:33 ب.ظ
سلام من بلد نیستم چه جوری دانلود کنم
آیا باید از خود psvita دانلود کنم یا از گوشی؟
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
لینک این بازی برداشته شده.
سعید یکشنبه 6 فروردین 1396 01:24 ب.ظ
سلام میدونبد چه جوری بازی های موبایل تبدیل میشه به بازی psvita
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
چنین چیزی ممکن نیست.
ریج شنبه 14 اسفند 1395 06:53 ق.ظ
لینک خراب است.لطفا درست کنین
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
متاسفانه لینک دانلود از کار افتاده.
حمیدرضا چهارشنبه 24 آذر 1395 03:02 ب.ظ
سلام ببخشید,این بازی برای psp go هم هست یعنی اجرا میشه روی psp go???
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
خیر. برای کنسول دستی جدید سونی یعنی PS Vita هست.
َAli Witted Gamer یکشنبه 23 آبان 1395 11:41 ب.ظ
سلام داداش ممنون از اینکه این همه بازی میزاری دمت گرم اما یه خواهشی داشتم که شدیدا بهش احتیاج دارم من پی اس ویتا دارم و نمیتونم اکانت پی اس ان بسازم همش اون قسمت ادرس هوم ارور میده خواهشا کمکم کن
سینا اسماعیلی پاسخ داد:
سلام.
بنده هم این مشکلو داشتم. تنها کاری که باید بکنید اینه که کشور ترکیه رو انتخاب کنید که از شما آدرس نمی خواد. یا اینکه اگر مایلید اکانتتون ریجن آمریکا باشه باید به یک فروشگاه بازی های رایانه ای مبلغی رو بپردازید تا براتون درست کنه.
reza جمعه 16 مهر 1395 06:42 ب.ظ
عالیه بازی های بیشتری بزارید خیلییییییی ممنوننننننن ایوللللل
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
مایلید مطالب سایت بیشتر در رابطه با PSV باشد یا PSP ؟


 در این وبلاگ سعی شده تا به تمامی نیاز های شما در رابطه با PS Vita و نسل قبلی آن PSP پاسخ داده شود.
سوالات، پیشنهادات و یا بازی های درخواستی خود را می توانید در بخش تماس با ما مطرح کنید یا به ایمیل mypsvworld@gmail.com ارسال کنید.
PSN ID مدیریت وبلاگ : sina_es_8718

مدیر وب سایت : سینا اسماعیلی
تمام حقوق این وب سایت متعلق به My PS Vita World می باشد   |   دالان ارتباطی ما و شما : mypsvworld@gmail.com